Za nami pierwsze warsztaty dla gabinetów podologicznych z cyklu „Dni Otwarte Lekkie stopy”.

badanie podologiczne na podoskopie

Za nami pierwsze warsztaty dla gabinetów podologicznych z cyklu „Dni Otwarte Lekkie stopy”. W ramach szkolenia 25 pacjentów z Gdańska otrzymało bezpłatne, profesjonalne badanie stóp, a Gabinet Podologiczny MMK Pani Małgorzaty Kowalczyk certyfikat i niezbędną wiedzę potrzebną do oceny natężenia problemów wynikających z najpopularniejszych zwyrodnień stóp.

 

W lipcu tego roku ogłosiliśmy nabór na bezpłatne szkolenia dla podologów z zakresu rozpoznawania zaburzenia układu ruchu u pacjentów.

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Szkolenie w gabinecie MMK Pani Małgorzaty Kowalczyk w Gdańsku poprowadził podolog Dawid Tomaszewski.

Zgłosiło się ponad 70 gabinetów z województw: Dolnośląskiego, Śląskiego, Opolskiego, Wielkopolskiego,  Pomorskiego, Zachodniopomorskiego oraz Lubuskiego. Do szkoleń zakwalifikowało się 11 gabinetów spełniających kryteria projektowe (więcej informacji)

 

Pani Małgorzata Kowalczyk z Gdańska jako pierwsza ukończyła nasze autorskie szkolenie, które kładzie nacisk na umiejętność:

1.Trafnego rozpoznawania najpopularniejszych zwyrodnień.

2. Oceny natężenia problemów zwyrodnieniowych oraz współpracę z lekarzem ortopedą w ramach etyki pracy podologicznej

oraz

3. przede wszystkim na praktykę kliniczną z zakresu badania palpacyjnego stóp, pracy z podoskopem, rozpoznawaniu zaburzeń układu ruchu.

Pacjent z koślawością kostek.

Jaki jest cel naszej inicjatywy?

Gabinet Podologa jest często pierwszym ogniwem do którego trafia pacjent z bólem stóp. 

Podolodzy, jako specjaliści, spotykają się z pacjentami, którzy mają problemy z wrastającymi paznokciami, modzelami, odciskami, nawracającymi stanami zapalnymi. Te przypadłości to bardzo często powikłania nierównomiernego nacisku stopy na podłoże, a nawet pokłosie rozwijających się przez wiele lat wad i deformacji stóp.

 

Odpowiednie rozpoznanie zwyrodnień oraz umiejętność współpracy interdyscyplinarnej z lekarzem ortopedą może

v

Pani Małgorzata podczas badania pacjenta.

przynieść pacjentowi długotrwałą ulgę w cierpieniu.

 

 

Celem „Dni Otwartych Lekkiej stopy” jest przede wszystkim edukacja praktyczna podologów z zakresu zaburzeń układu ruchu.