Z jakich narzędzi korzystają podolodzy?

podolożka w trakcie pracy

Podolog nie mógłby wykonywać wielu usług bez odpowiedniego wyposażenia. To właśnie odpowiednie produkty umożliwiają skuteczne pozbycie się m.in. problemu z wrastającymi paznokciami. Warto jednak pamiętać, że wybór narzędzi do gabinetu nie powinien być przypadkowy. Czym się kierować podczas poszukiwania tego rodzaju produktów?

Podstawowe wyposażenie każdego podologa

Wśród narzędzi podologicznych niezbędnych w każdym gabinecie są m.in. cążki do wrastających paznokci. Ważny jest też wybór odpowiedniego igłochwytacza, który pozwoli na komfortowe zakładanie klamer ortonyksyjnych. Przydatna podczas różnego rodzaju zabiegów może okazać się także specjalna sonda.

Istotne okazują się narzędzia podologiczne takie jak kleszcze okrągłe i płaskie, pęsety oraz specjalne nożyczki, dzięki którym będzie można przygotować opatrunki po określonych zabiegach. Nie należy również zapominać o akcesoriach pozwalających na wygładzenie skóry oraz walkę z jej rogowaceniem takich jak specjalne kapturki ścierne. W gabinecie nierzadko potrzebne są też skalpele, ostrza oraz przeznaczone do nich uchwyty.

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru narzędzi podologicznych?

Ważne, aby wybrane narzędzia podologiczne pochodziły od renomowanych producentów. Kupione produkty powinny być wykonane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej oraz mieć odpowiednie certyfikaty. To da pewność, że będą właściwie spełniać swoje zadanie i nie zniszczą się pod wpływem częstej dezynfekcji, którą należy wykonywać po każdym zabiegu.

Dobrze sprawdzić, czy wybrane akcesoria dobrze leżą nam w ręce i się nie ślizgają, ponieważ to zwiększy precyzję podczas pracy. Ważne jest też, czy wybrane produkty są objęte gwarancją. Ponadto m.in. firma CHIFA również po gwarancji zajmuje się regeneracją narzędzi w przystępnych cenach.