Usługi

Usługi oferowane w gabinecie Podolog24

Metod terapii jest wiele. Podstawowe techniki obejmują:

• Zabezpieczenie brzegów paznokci (Tamponada, Rurki Sulci)
• Klamrę (klejoną, drutową, kompozytowo-drutową)
• Częściową rekonstrukcję/zabezpieczenie specjalnym akrylem

W Gabinetach Podolog24 preferujemy tradycyjną, znaną od lat 60-tych korekcję Klamrą Frazera oraz terapię klejoną klamrą tytanową. Te sprawdzone metody wymagają czasu – od 4 do 18 miesięcy – jednak dzięki temu, ich rezultaty są najbardziej trwałe, a działanie najłatwiej porównać do działania aparatu ortodontycznego. Klamrę, wykonaną ręcznie z drutu, dopasowaną do Twoich paznokci, zakłada się na wygojoną, niezaczerwienioną wokół płytkę. Po około 1 miesiącu dokonuje się korekty – klamra zostaje ściągnięta, uformowana na nowo i założona ponownie. Kolejne wizyty wyglądają podobnie i polegają na korygowaniu toru wzrostu paznokcia, tak by utrwaliło się jego prawidłowe ułożenie.

W przypadku, gdy klamra spadnie, należy natychmiast skontaktować się ze swoim podologiem prowadzącym!

Przebieg i efekty terapii omówisz ze swoim podologiem na wizycie.

Obejmuje całe stopy – podeszwę, pięty, paznokcie, wały paznokciowe.

Polega na opracowaniu podeszwy stóp urządzeniem rotacyjnym lub skalpelem i wygładzeniu jej specjalnym frezem. Stóp przed zabiegiem się nie moczy, do zmiękczenia naskórka stosuje się wysoko specjalistyczne preparaty – wszystko po to, by zachować maksymalną higienę. Dodatkowo fachowo skraca się płytkę i opracowuje wały paznokciowe. Zabieg kończy się nawilżeniem skóry. Prawidłowo wykonany zabieg przyczynia się polepszenia kondycji, elastyczności i poziomu nawilżenia skóry. W czasie zabiegu Twój podolog omówi z Tobą zasady pielęgnacji domowej, tak by utrzymać stopy w jak najlepszej kondycji. Zostaniesz poinformowany o możliwej przyczynie swoich dolegliwości i możliwościach profilaktyki.

Modzel jest to zmieniona, zgrubiała, przeważnie lekko żółta skóra, wyraźnie odgraniczona od zdrowej. Modzele powstają na podeszwowej części stóp na skutek tarcia, ucisku, niewłaściwej pielęgnacji, tendencji rodzinnych czy też wyniku drobnych deformacji stóp. Mogą pojawić się nawet u dzieci i młodzieży. Najważniejsze jest poprawne odróżnienie ich od odcisków. Usuwa się je przy pomocy skalpela bądź specjalistycznych frezów. Na koniec zabiegu skóra zostaje nawilżona i uelastyczniona specjalistycznymi preparatami. U części pacjentów, w zależności od przyczyny powstania modzeli, właściwa pielęgnacja, regularne wizyty i odpowiednio dobrane wkładki odciążające mogą rozwiązać problem na stałe.
By dowiedzieć się więcej, zasięgnij porady swojego podologa.

Istnieje kilkanaście typów odcisków i w zależności od ich rodzaju, przyczyny powstawania są przeróżne. Najczęściej spotykamy się z odciskami powstającymi, jak sama nazwa wskazuje – od nadmiernego, punktowego ucisku. Po rozpoznaniu z jakim odciskiem mamy do czynienia, zostaje on usunięty przy pomocy specjalistycznych narzędzi – dłuta bądź skalpela. Jeśli jest to konieczne zostaje założone odciążenie lub specjalny opatrunek odciążający. Zabieg jest niemal bezbolesny, nie wymaga podawania znieczulenia miejscowego. Techniki pracy naszego zespołu Podolog24 zapewniają bezpieczne i komfortowe usunięcie zmiany. Trwałość rezultatów terapii zależy od przyczyny powstawania odcisków. Większość przypadków związana jest z zaburzoną biomechaniką stopy, deformacjami palców i stóp co wiąże się z rozważeniem noszenia na stałe odpowiednich wkładek, odciążeń lub ortoz w celu uniknięcia nawrotów.

Rozwiązanie tego problemu wymaga dokładnego wywiadu, by znaleźć przyczynę nadpotliwości i móc jej skutecznie zaradzić. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z nadopotliwością jest JONOFOREZA. Można również stosować odpowiednie preparaty i środki pielęgnacyjne. Czasami niezbędny jest zabieg usunięcia zrogowaceń, które przyczyniają się do powstawania nadpotliwości.

Powstaje w wyniku niewłaściwie leczonej cukrzycy typu I i II. Wysoki lub “skaczący” poziom cukru we krwi, brak kontroli diabetologa, tłusta dieta – taki stan utrzymujący się przez jakiś czas, doprowadza do uszkodzenia naczyń krwionośnych (szczególnie tętnic). Z powodu złego ukrwienia tkanek stopy, dochodzi do zaburzeń ich czynności – skóra robi się cienka, wręcz pergaminowa i podatna na urazy. Nawet małe rany długo się goją lub nie goją się wcale. Oprócz powyższego mechanizmu, istnieje jeszcze inny – zespół neuropatyczny, spowodowany uszkodzeniem nerwów obwodowych. Dochodzi do zmniejszenia czucia i wibracji, efektem czego jest nieodczuwanie bólu przy otarciach czy uszkodzeniach naskórka. Jeśli uszkodzenie naczyń i nerwów występuje łącznie, to kontrolne wizyty u swojego podologa wymagane są co 6 miesięcy, ponieważ pacjenci nie czują urazów a chore naczynia nie sprzyjają gojeniu. Szalenie ważna jest również samokontrola.

Osoby posiadające rany, przetoki, owrzodzenia, zmiany zapalne proszone są o przygotowanie dotychczasowej dokumentacji medycznej (jeśli taka istnieje) i listy leków, które są stosowane.

Badanie zaleca się u wszystkich osób chorujących na cukrzycę od więcej niż 5 lat, szczególnie po 55 roku życia.

Badanie polega na zebraniu szczegółowego wywiadu, badaniu palpacyjnym stóp, ocenie wizualnej, ocenie ukrwienia i czucia.

Badanie jest bezbolesne, nie wymaga od pacjenta przygotowań, poza wspomnianą historią choroby.

POWODZENIE TERAPII MOŻNA UZYSKAĆ TYLKO PRZY WYRÓWNANEJ GLIKEMII (POZIOMIE CUKRU WE KRWI).

Przyczyn dolegliwości jest wiele, począwszy od skłonności rodzinnych, a skończywszy na chorobach autoagresywnych i metabolicznych (niedoczynność i nadczynność tarczycy, zapalenie tarczycy typu Hashimoto, Cukrzyca, RZS. Po ocenie stopnia i głębokości pęknięć, wykonuje się odpowiedni zabieg. Usunięta zostaje zrogowaciała skóra, czasami złuszcza się ją odpowiednimi preparatami, dłutem lub skalpelem. Zabieg frezarką nie jest rekomendowany ze względu na rozgrzewanie skóry w czasie zabiegu, co w dłuższej perspektywie, pogłębia problem. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry po zabiegu zakładany jest opatrunek. Na koniec, na skórę nakładany jest specjalistyczny preparat uelastyczniający skórę. Pacjent otrzymuje również instrukcje i zalecenia co do pielęgnacji domowej.

Objawiająca się łuszczeniem, pieczeniem, szorstkością i swędzeniem skóra wymaga odpowiedniego rozpoznania. Jeśli przyczyna suchości naskórka nie wynika z przyczyn zewnętrznych, podolog skieruje pacjenta do lekarza specjalisty. Jeśli jednak przyczyna dolegliwości jest zewnętrzna podolog usunie warstwy rogowe naskórka. Dobre rezultaty uzyskuje się również dzięki masażom i nawilżaniu specjalistycznymi preparatami.

Bardzo często mylona z odciskiem. Jest to zmiana wirusowa z tendencją do rozsiewania się po skórze pacjenta. Dlatego tak ważne jest właściwe rozpoznanie i usunięcie brodawki w aseptycznych warunkach gabinetu podologicznego. W naszych gabinetach stosujemy terapię specjalistycznymi preparatami, w niektórych przypadkach zamiennie bądź wspomagająco uzupełnianą zabiegiem elektrokoagulacji.

Grzybica paznokcia zbyt często mylona jest z niegroźną onycholizą, a pacjenci niepotrzebnie przyjmują lub wcierają leki przeciwgrzybicze. Podolog poprawnie rozpozna problem i odpowiednio opracuje zmieniony grzybiczo paznokieć jeśli to konieczne. Dodatkowo dobierze specjalistyczne preparaty do pielęgnacji domowej mające na celu zwalczenie powstałej infekcji grzybiczej.

Znaczny ubytek płytki paznokciowej w wyniku urazu lub choroby grzybiczej paznokcia wymaga z przyczyn estetycznych i kosmetycznych uzupełnienia. W gabinecie używa się do tego specjalistycznego akrylu lub żelu o właściwościach bakterio- i grzybobójczych.

Rekonstrukcję paznokci wykonujemy metodą Greppmyr’a przy użyciu preparatów UNGUISAN Classic®

Przyczyn deformacji jest wiele i większość z nich powstaje już w dzieciństwie. Ważne są więc kontrole najmłodszych pacjentów. Dla osób borykających się z powszechnymi deformacjami stóp t.j. hallux valgus, ostroga piętowa, koślawość, szpotawość i wiele innych, istnieje zapobieganie przy pomocy specjalistycznych ortoz, tapingu podologicznego, gimnastyki stopy oraz odpowiednich wkładek do butów.

Badanie wykonywane jest na specjalnym urządzeniem, na które wchodzisz boso. Dzięki temu podolog dokładnie widzi nacisk wywierany przez Twoje stopy i może precyzyjnie określić, gdzie leży problem. Specjalista omawia z pacjentem wynik badania oraz sugerowane metody terapii w przypadku stwierdzenia deformacji.

Jeśli istnieje taka konieczność, nasi specjaliści zaproponują Ci specjalistyczne wkładki, które zredukują Twoje dolegliwości i przyniosą ulgę w bólu.

Grupy produktów

Top
X