Preparaty podologiczne polecane na zrogowaciały naskórek

kobieta wcierająca krem w zrogowaciałą skórę stóp

Zrogowaciały naskórek to częsty problem. Niestety nasila go nieprawidłowa pielęgnacja skóry stóp. Z pomocą przychodzą jednak specjalistyczne preparaty podologiczne. Ich dobroczynne działanie pozwala w niedługim czasie cieszyć się piękną i zadbaną skórą. O tym, jakich środków warto używać, przeczytasz w poniższym artykule.

Jak zapobiegać rogowaceniu naskórka na stopach?

Produkty Allpresan to obecnie jedne z najlepszych preparatów podologicznych na zrogowaciały naskórek dostępnych na rynku. Nie tylko mogą przyczynić się do natychmiastowego usunięcia problemu, ale także pomagają zapobiegać mu w przyszłości. Do codziennej pielęgnacji popękanej skóry stóp warto używać kremu w piance Allpresan Pedicare 4 Pianka. Preparat ten jest szczególnie polecany przy łuszczycy. Świetnie sprawdzi się także u osób, które przez pracę lub sport w znacznym stopniu obciążają stopy. Pianka tworzy barierę ochronną, która zmniejsza ryzyko obtarcia. Nadaje się również do pielęgnacji dłoni narażonych na odciski.

Krem, maść, pianka… Co wybrać?

Wybór konsystencji jest tak naprawdę kwestią upodobania, ponieważ zarówno kremy, maści jak i pianki przynoszą oczekiwane efekty, których nie sposób osiągnąć, stosując zwykłe preparaty z drogerii. Dla osiągnięcia szybkich efektów warto wybrać Allpresan Pedicare 4 Krem. Kuracja trwa zaledwie 14 dni, a dołączona specjalna gąbka umożliwia precyzyjne nałożenie produktu bez brudzenia rąk. Konsystencja szybko się wchłania i nie zostawia tłustych plam. Po 2 tygodniach stosowania zrogowaciały naskórek jest wyraźnie zmiękczony, a stopy wygładzone. Z kolei Allpresan Pedicare 4 Maść Lipidowa świetnie sprawdzi się do nawilżenia pięt na noc. Skutecznie usuwa zrogowaciałą skórę i jest bezpieczny do stosowania u osób cierpiących na łuszczycę.