Jak dobrać idealne wkładki ortopedyczne?

wkładki ortopedyczne

Wkładki ortopedyczne to produkty przydatne dla każdego od siódmego roku życia. Dzięki nim skutecznie zadbamy o właściwe ułożenie stopy, a także unikniemy wad postawy. Ponadto odpowiednio dobrane modele znacznie zwiększają komfort, co jest ważne szczególnie dla osób, które codziennie wiele godzin spędzają w butach lub często wybierają się na piesze wycieczki. Jak znaleźć idealne wkładki ortopedyczne dla siebie?

Na co zwrócić uwagę, kupując wkładki ortopedyczne?

Podczas poszukiwania odpowiednich wkładek ortopedycznych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane — ten powinien skutecznie rozpraszać ciepło wytwarzane w trakcie chodzenia. Oprócz tego dobrze, jeśli wybrany produkt będzie pochłaniać wilgoć, a tym samym uchroni przed przykrym zapachem. To szczególnie istotne w przypadku osób, które borykają się z nadpotliwością stóp. Te wszystkie cechy wyróżniają wkładki Alto wykonane z pianki MEMOPUR®.

Wybrane produkty powinny odznaczać się sprężystością. Oprócz tego ważne, żeby nie ulegały odkształceniom. Warto zainwestować w warianty ze specjalnym rdzeniem stabilizującym. Dobrze również zwrócić uwagę na to, aby wkładki ortopedyczne były łatwe w czyszczeniu. Dzięki temu bez trudu usuniemy z nich wszelkie zabrudzenia, a to z kolei pozwoli ochronić się przed bakteriami, które mogą rozwijać się w obuwiu.

Wkładki dopasowane do potrzeb

Obecnie możemy wybierać spośród wariantów klasycznych, a także modeli stworzonych z myślą o konkretnych dolegliwościach, np. dla osób z haluksami czy ostrogą piętową. Dzięki temu bez trudu znajdziemy odpowiedni produkt dla siebie. Z myślą o potrzebach klientów powstały też warianty dla osób aktywnych oraz modele do włożenia do szpilek, a także opcje dla dzieci. Należy pamiętać, że w doborze wkładek zawsze powinien pomagać specjalista.